מזונות ילדים

יש שני סוגים של זוגות שמבקשים להתגרש בישראל – יהודים ולא יהודים. במידה ושני בני הזוג יהודים, יש חובת תשלום מזונות על הילדים שמתחת לגיל 18
במידה ואחד מבני הזוג אינו יהודי, חובת התשלום היא בהתאם לחוק דיני משפחה.

יש שני סוגים של מזונות – מזונות לצרכים הכרחיים ומזונות שנחשבים מדין צדקה. הצרכים ההכרחיים ברורים – כל מה שקשור למזון, לקורת גג, חינוך, טיפולים רפואיים, לבוש והנעלה וכדומה. במזונות אלו ההורים יחוייבו לשלם בהתאם לצרכים של הילדים.

מזונות מדין צדקה זה כל מה שהילדים לא חייבים בשביל להתקיים כמו חוגים, בילויים, נסיעות וכדומה. במקרה כזה, האב והאם מחויבים בהתאם ליכולת ההשתכרות שלהם.
 
 

יש 3 קבוצות גיל אליהם החוק מתייחס:

  • ילדים עד גיל 6 – בטווח הגילאים הזה חובת התשלום היא על האב בלבד.
  • ילדים בגילאי 6-15 – גם בגילאים אלו חובת התשלום היא על האב אך רק על הצרכים ההכרחיים, כל מה שמוגדר "מדין צדקה" הוא על שני הצדדים.
  • כיום חובת תשלום המזונות לגילאים הללו היא על שני ההורים והחלוקה בהתאם לזמני השהות של הילדים אצל כל אחד מההורים ובהתאם להכנסות.
  •  ילדים בגילאי 15-18 – החוק מתייחס לגילאים אלו כך שתשלום המזונות הוא מדין צדקה בלבד. בפועל, ההתייחסות היא כמו לגילאי 6-15.

כמה מזונות משלמים?

כיום, הסכום לתשלום מזונות על ילד נע בין 1150 ₪ ל-1400 ₪, אך אם יש כמה ילדים הסכום אינו מוכפל מכיוון שיש צרכים זהים לכמה ילדים.
כיום יש חובה לשלם מזונות גם עבור ילדים בשירות חובה בצה"ל אך בסכום של שליש ממה שהאבא שילם לפני הגיוס.
 
 

"

המלצה:

"ברצוני להודות לך על התמיכה, המסירות, הנתינה ובעיקר, הרצון הטוב לסייע ככל יכולתך.
קיבלת אותי בהתראה קצרה וסיפקת לי בטחון לכל אורך המשפט. תודה לך!"

 

"