משמורת

משמורת

משמורת קטינים

"אפוטרופסות ההורים כוללת את החובה והזכות לדאוג לצרכי הקטין, לרבות חינוכו, לימודיו, הכשרתו לעבודה ולמשלח ועבודתו, וכן שמירת נכסיו, ניהולם ופיתוחם. וצמודה לה הרשות להחזיק בקטין ולקבוע מקום מגוריו והסמכות לייצגו"

זהו לשון חוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות סעיף 15, אשר מגדיר מהי אחריות ההורים על הילדים ומהו תפקידם.

המצב האידיאלי הוא מצב בו שני ההורים מסכימים ביניהם על החזקת הילד ועל הסדרי הראייה. אך במידה וההורים שנמצאים בהליכי גירושין לא מסכימים, בית המשפט הוא זה שיקבע ומה שעומד מול עיניו היא תמיד טובת הילד.

בית המשפט מקבל את החלטותיו לאחר התייעצות עם עובדים סוציאליים שמומחים בתחום, כאלו שיכולים להמליץ על הפתרון הטוב ביותר עבור הילד. חוק הסעד הוא זה שנותן להם תפקיד מרכזי ביישום עקרון טובת הילד במקרים מהין אלו בהם יש סכסוך בין שני ההורים. פקידי הסעד מעריכים מהם הצרכים של הילד ומהו כושר תפקודו של כל אחד מההורים, ובהתאם ממליצים.

עד גיל 6, על פי סעיף 25 לחוק הכשרות המשפטית הקובע את חזקת הגיל הרך, ילדים יהיו אצל אימם אלא אם יש סיבה מיוחדת למה לא. (אם ניתן להוכיח שאין להם מסוגלות הורית)

טוב הגדיר את יישום עקרון טובת הילד על ידי בית המשפט א"ח שאקי:

בית המשפט על פי כל מקרה לגופו צריך לדאוג למילוי צרכיו הגופניים והנפשיים של הילד בהתאם לגילו ולצרכים המיוחדים הספציפיים.
 הצרכים הללו הם תנאי מגורים נאותים, אוירה חינוכית, תנאי מחיה וכלכליה בגדר הסביר, חברה הולמת, טיפול מסור וכמובן יכולת וכשירות נפשית את ההורה לתת לילד שלו את כל מה שהוא צריך ולהעניק לו חום, אהבה, בטחון, רגש וכמובן את ההרגשה שהוא רצוי אצל ההורים שלו.
המלצות

מה הלקוחות אומרים עליי

מעיין
קרא עוד
טלי יקרה!
תודה על הדאגה. תודה על התמיכה. תודה על ההיענות. תודה על התגובה הזריזה. תודה על ההקשבה. תודה על המחשבה והנתינה. תודה על מי שאת!
חיבוק ואהבה
מיכל
קרא עוד
לכבוד רויטל אבידן היקרה!
אמיצה ומוכשרת בטרוף.
לכן שלחתי לך משהו ממני למשרד בהמון הערצה והערכה. מוסרת לך שוב תודה רבה על התקופה שהיית שם בשבילי אז חג שמח. אוהבת
נטע
קרא עוד
לטלי היקרה!
אישה חזקה עם שליחות נפלאה בעולם. שתמיד תשמחי את הנשים היקרות שלך. ותהיי סנגורית טובה עבורן. תודה על הכל, רוב בריאות ונחת!
מעריכה
שרה
קרא עוד
רויטל היקרה! אין בפי מילים לתאר את הערצתי אליך… אני פשוט לא יודעת איך אפשר להודות לאישה מקסימה כמוך, שכלל לא מכירה אותי ונותנת את כל הנשמה בשביל לעזור… ועיקר לעזור! קשה למצוא במדינתינו הקטנה מישהי עם לב כל-כך רחב ורצון ענק לעזור לזולת וכל זה בלב שלם!
הקודם
הבא