ירושות וצוואות

ירושות וצוואות

מהי צוואה?

ישנם ארבעה סוגים של צוואות: צוואה בפני עדים, צוואה בעל פה, צוואה בפני רשות, וצוואה בכתב יד. כל צוואה שהיא היא בהתאם לרצונותיו של המצווה והוא יכול לתלות אותה בתנאים ספציפיים.

חשוב לפרט במדויק את ההוראות השונות לקיום הצוואה בעת כתיבתה ובשביל למנוע בעיות, אי הבנות ואי הסכמות כמו גם בשביל לעשות את הדברים בצורה נכונה, מומלץ לפנות לעורך דין מומחה בתחום על מנת שיסייע לערוך את הצוואה.

קיום הצוואה וחלוקת הרכוש דורשת הגשת בקשה למתן צו קיום צוואה אצל הרשם לענייני ירושה. מצד השני, גם מי שמעוניין לפסול צוואה יצטרך להגיש את התנגדותו לרשם לענייני ירושה, התנגדות בהתאם לחוק אשר מפרט את העילות השונות שבגינן ניתן להתנגד לצוואה, עילות כמו: היעדר כשירות נפשית או פיזית של המוריש, השפעה בלתי הוגנת וכדומה. גם את ההתנגדות מומלץ להגיש בליווי של עורך דין מנוסה על מנת להגדיל את סיכויי ההצלחה.
בכל שלב ניתן למנות מנהל עיזבון שתפקידו הוא לעשות שימוש בעיזבון קודם על מנת להחזיר חובות של הנפטר ואת מה שנשאר לחלק בין היורשים.

מה עושים במידה ואין צוואה?

אם יש צוואה הכול הרבה יותר פשוט וברור.
המצווה משאיר הוראות מדויקות מי יקבל מה, והחלוקה תהיה כמובן בהתאם. אם לא הושארה צוואה, החלוקה תתבצע על פי חוק ירושה אשר קובע מי הם היורשים. חוק הירושה מסדיר את הזכויות השונות של בן או בת הזוג, מהן האפשרויות העומדות בפני היורש, איך הוא יכול לוותר על חלקו ועוד.
אם אין צוואה יפנו הטוענים לירושה לרשם לענייני ירושה או לבית הדין הרבני על מנת שיצהירו מי הם היורשים.
המלצות

מה הלקוחות אומרים עליי

מעיין
קרא עוד
טלי יקרה!
תודה על הדאגה. תודה על התמיכה. תודה על ההיענות. תודה על התגובה הזריזה. תודה על ההקשבה. תודה על המחשבה והנתינה. תודה על מי שאת!
חיבוק ואהבה
מיכל
קרא עוד
לכבוד רויטל אבידן היקרה!
אמיצה ומוכשרת בטרוף.
לכן שלחתי לך משהו ממני למשרד בהמון הערצה והערכה. מוסרת לך שוב תודה רבה על התקופה שהיית שם בשבילי אז חג שמח. אוהבת
נטע
קרא עוד
לטלי היקרה!
אישה חזקה עם שליחות נפלאה בעולם. שתמיד תשמחי את הנשים היקרות שלך. ותהיי סנגורית טובה עבורן. תודה על הכל, רוב בריאות ונחת!
מעריכה
שרה
קרא עוד
רויטל היקרה! אין בפי מילים לתאר את הערצתי אליך… אני פשוט לא יודעת איך אפשר להודות לאישה מקסימה כמוך, שכלל לא מכירה אותי ונותנת את כל הנשמה בשביל לעזור… ועיקר לעזור! קשה למצוא במדינתינו הקטנה מישהי עם לב כל-כך רחב ורצון ענק לעזור לזולת וכל זה בלב שלם!
הקודם
הבא